Poradnik dla Kandydata

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Na wstępie

  • zapoznaj się z ogłoszeniem o pracę i profilem naszej firmy
  • przeczytaj uważnie wymagania, jakie stawiamy przed Kandydatem
  • zastanów się, czy zakres obowiązków Ci odpowiada
  • starannie przygotuj dokumenty aplikacyjne
  • jeśli wysyłasz do nas wiadomość e-mail, pamiętaj aby w tytule dopisać nazwę stanowiska na które aplikujesz

Pisząc CV

  • przygotuj dokumenty w wymaganej wersji językowej
  • nie zapomnij o danych personalnych (imię i nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, miasto zamieszkania)
  • napisz o swoim doświadczeniu w porządku chronologicznym, co oznacza od najbardziej aktualnego doświadczenia. Opisz zakres obowiązków i zadań, które miałeś okazję realizować, nazwę firmy, stanowisko.
  • napisz o swoim hobby, zainteresowaniach, pasjach
  • mile widziane jest również profesjonalne i aktualne zdjęcie
  • nie zapomnij o dodaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z realizacją procesów rekrutacyjnych

Przed rozmową rekrutacyjną

  • zapoznaj się ze stroną internetową naszej firmy  (czym się zajmujemy, jakie usługi oferujemy)
  • zapamiętaj nazwisko osoby/osób, które będą prowadziły w rozmowie
  • przypomnij sobie zakres obowiązków z poprzednich miejsc pracy
  • przygotuj sobie konkretne przykłady na poparcie Twoich umiejętności
  • sprawdź wcześniej, gdzie jest siedziba firmy, parking, ile czasu potrzeba na dojazd
  • bądź punktualny
  • zachowuj się naturalnie i pamiętaj o uśmiechu :)
  • zastanów się jakie pytania mogą paść podczas rozmowy i przygotuj na nie odpowiedzi:
    • przygotuj pytania dla rekrutera – zadawaj pytania, które są istotne na tym etapie rekrutacji
    • słuchaj uważnie, udzielaj konkretnych, ale wyczerpujących odpowiedzi, odpowiadaj na zadane pytania. Jeśli nie posiadasz konkretnej wiedzy lub nie masz przykładów, powiedz to szczerze.

Życzymy powodzenia!